Balónový deň

Dňa 23.1.2018 sa trieda 1.B premenila na celé dopoludnie na Balónové kráľovstvo. Tento projekt bol zameraný predovšetkým na hravé vyvodenie novej hlásky a písmena bB. Žiaci si prv na hodine čítania osvojili motivačnú báseň ku písmenku „b“ a potom ju zahrali. Následne si z klobúka ťahali balóniky a podľa farby balóna im pani učiteľka aj namaľovala na tvár balónik. Pri fúkaní balónov si deti preverili svoju kapacitu pľúc a odskúšali techniku fúkania. Nie každému to šlo, no snaha bola. Taktiež si spoločne prešli úvodnú stranu  šlabikára pri písmenku „b“. Na hodine písania sa deti oboznamovali s písaným tvarom písmena „b“ -  najprv na tabuli, potom v písanke a nakoniec si ho mohli napísať a akokoľvek smiešne dozdobiť na ich nafúknutom balóne. Vznikli tak rôzne smiešne balónové tváre či príšery. Na hodine anglického jazyka deti balóny využili pri opakovaní slovnej zásoby v oblasti farieb, čísel, narodeninovej oslavy, vlastností predmetov či určovaní pohlavia. Pracovali taktiež s pracovným listom zameraným na narodeninovú oslavu. Na hodine matematiky deti mali balónové počty, montessori aktivity a na záver balónovú šou.

Tento projekt hodnotím podľa reakcie detí veľmi pozitívne, deti nemali pocit, že by sa vôbec  učili, hoci to bolo presne naopakJ.

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=26