Deň otvorených dverí

Česi a Slováci spoločne – čo nás spája

Slovensko si v roku 2018 pripomenie 100. výročie vzniku Československa. V súvislosti s týmto výročím sa všetci žiaci zapojili do školského projektu pod názvom Česi a Slováci spoločne... Pod vedením svojich učiteľov zhromažďovali informácie a materiály, ktoré následne prezentovali na DOD, ktorý sa uskutočnil 28. marca 2018 pre spolužiakov, rodičov a záujemcov o túto akciu. Najmenší žiaci hravou formou spoznávali české slová a písmená, čítali české rozprávky, naučili sa pesničky a zostavili česko-slovenský slovník. Starší žiaci poskytli zaujímavé informácie o hlavných mestách – Prahe, Bratislave, zamerali sa na priemysel, kultúru, prezentovali aj najkrajšie miesta cestovného ruchu – národné parky a kúpeľné mestá. V tento deň nezabudli ani na učiteľa národov – J. A. Komenského, o ktorom vytvorili zaujímavú prezentáciu. Žiaci 9. ročníka pripravili peknú prezentáciou o vzniku ČSR. Veríme, že DOD splnil svoj cieľ a že žiaci získali informácie o význame týchto historických udalostí.

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=55

Školské akcie 2017/2018