Svetový deň mlieka na školách

Ochutnávka mlieka

Dňa 26.9.2018 ŠPZ  v zastúpení pani učiteľky Mgr. Prextovej zorganizovala v spolupráci so školskou jedálňou ochutnávku ochuteného mlieka z príležitosti Svetového dňa na školách. Žiaci celej školy boli pozvaní na túto akciu v rozhlasovej relácii o potrebe a význame mlieka pre ľudský organizmus. Ochutnávka prebiehala v školskej jedálni od 2. vyučovacej hodiny  a keďže v tento deň v rámci európskeho týždňa športu sa na škole  od 2. vyučovacej hodiny  uskutočnili športové aktivity, tak pre žiakov celej školy prišlo vhod takéto malé  a zdravé občerstvenie. Žiaci mali možnosť ochutnať kakaové, vanilkové a jahodové mlieko, ktoré im veľmi chutilo a vypili neuveriteľných 21 litrov mlieka.  Veľmi pekne ďakujeme za pomoc žiakom 8.A, pani kuchárkam aj pani vedúcej školskej jedálne.

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=49