O čistote a poriadku

Projekt - Krok za krokom k slušnému správaniu - O čistote a poriadku

V mesiaci november sme začali nový projekt na tento školský rok: Krok za krokom k slušnému správaniu. Prvá téma bola o čistote a poriadku. Začali sme  motivačnou pesničkou Mestečko- poriadkovo. V ďalšej časti si každý žiak mal možnosť vybrať z ponúknutých obrázkov akú izbu by chcel mať. (boli tam izby upratané- neupratané). Všetci si vybrali upratanú izbu. Postupne sme došli k záveru, že aj naša trieda je pre nás izbou a je potrebné ju mať upratanú, aby sme sa v nej dobre cítili. Žiačka Martina Dudová nám prečítala príbeh o čistote a poriadku z knihy: Tajomstvá slušného správania. Po prečítaní žiaci vypracovali k téme pracovný list a na záver poupratovali svoju triedu. Akcia sa žiakom veľmi páčila a už teraz sa tešia na ďalšiu časť projektu.