Výstava včelárstva - exkurzia

Exkurzia - Výstava včelárstva

Viete, že bez včiel by sme pravdepodobne neprežili? Že včelia kráľovná nakladie za deň až 2500 vajíčok, že v jednom úli žije v lete až 60 000 včiel a na 1 gram medu musí včela navštíviť až 10 000 kvetov? Toto a ešte oveľa viac zaujímavostí sa dozvedeli žiaci ekologického krúžku, ktorí v sobotu 10.11.2018 navštívili Botanickú záhradu v Košiciach, kde sa konala výstava včelárstva.

Žiaci sa tam stretli s viacerými včelármi, pozreli si rôzne včelárske pomôcky, drevené úle a iné výrobky včelárov. Taktiež  mohli ochutnať viac druhov medu a dokonca si vlastnoručne vyrobiť vianočné ozdoby zo včelieho vosku.

Okrem toho však pri potulkách botanickou záhradou videli žiaci aj dozrievajúce banány, stromy obsypané citrónmi, pomarančmi, mandarínkami a kaki.

Bol to naozaj pekný zážitok!

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=58