Návšteva v dome seniorov

Dňa 25.10. 2019  sa žiaci 8.B triedy pod vedením p. Hekkelovej s radosťou podujali spríjemniť aspoň krátku chvíľu obyvateľom nášho susedného domu seniorov. Nielen preto, že  október je mesiacom úcty k starším. Prezentovali sa  tvorbou Antoine de Saint-Exupéryho:  Malý princ  – výberom troch krátkych próz, ale aj vlastnou tvorbou,  básňou o svojej triede, vytvorenou v spolupráci všetkých žiakov. Pre obyvateľov si pripravili nielen literárne potešenie, ale upiekli aj zákusky, ktorými ponúkli  všetkých prítomných. Na záver nám starší prítomní zaspievali pekné piesne, niektoré sme spolu s nimi spievali všetci. Atmosféra bola viac ako príjemná, taká uvoľnená, cítili sme potešenie v srdciach starších obyvateľov. Spomenuli, že sa nikde nespomínajú starší ľudia, že ani v rádiu alebo televízii nepostrehli, aby sa táto téma nejako verejne spomínala, a preto ešte viac vyzdvihli fakt, že naša škola pravidelne vedie žiakov úcte k starším ľuďom.

Školské akcie 2019/2020