Príbeh hudby

Prečo sa niektoré skladby a ich skladatelia stali publikom tak obľúbené a iné nie? V čom spočíva tajomstvo dobrej hudby? Po druhýkrát sme mali opäť možnosť vypočuť si jedinečný interaktívny vzdelávací koncert pre mladých ľudí, Príbeh hudby - O nesmrteľnosti. V pútavom programe plnom zaujímavých informácií, zazneli aj slávne ukážky zo skladieb W.A.Mozarta, L. van Beethovena. Hudobné telesá ako Symfonický orchester Slovenského rozhlasu, Bratislavský chlapčenský zbor  predviedli dokonalé výkony, dokonca aj  Rómsky folklórny súbor Romano Jilo bol pekným spestrením. Celý program mal pod palcom moderátor a dirigent Gabriel Rovňák ml. Súčasťou koncertu bolo aj online hlasovanie, do ktorého sme sa zapojili aj my. Aj tentoraz sme sa presvedčili, že hudba má svoje čaro a je naozaj nesmrteľná.

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=84

Školské akcie 2019/2020