Fašiangy

Podujatia sa zúčastnili žiaci špeciálnych tried 3.C- 4. C a 6.C.  Celodenné podujatie sa začalo rozprávaním o Fašiangoch a čítaním o zvykoch. V ďalšej časti sme si vyrobili karnevalové masky- dopravné značky. Tieto sme boli predviesť v telocvični kde bol celoškolský karneval. Po príchode do triedy nasledovalo 5 súťažných úloh, v ktorých si zmerali sily postupne všetci žiaci. Prvou disciplínou bolo hádzanie vrchnáčikov z plastových fliaš do krabíc. Druhou úlohou boli kolky . Treťou navliekanie korálok na niť, štvrtou stavanie čo najvyššej veže z kociek a poslednou natáčanie závažia pomocou špagátu na ceruzu. Všetci žiaci získali diplom a sladkú odmenu.

Cieľom podujatia bolo zabaviť sa, zasúťažiť a prežiť spoločne dopoludnie, zmerať si sily v súťaži  a rozvinúť nasledujúce kompetencie : sociálnu kompetenciu – naučiť sa pracovať vo väčšej skupine, rešpektovať tempo a charakter skupiny , naučiť sa prehrávať a vyhrávať a povzbudzovať v skupine.

O tomto blogu