Beseda OUI PO

Beseda so zameraním na profesijnú orientáciu žiakov ŠT po absolvovaní povinnej školskej dochádzky sa uskutočnila dňa 29.11.2017 v triede 7.C. Zúčastnilo sa jej 20 žiakov 7.C, 8.C, 9.C a rodičia siedmich žiakov. Besedu viedol Ing. V. Gerhart, výchovný poradca OUI Prešov a Ing. A. Hudáková, učiteľka odb. predmetov. Hostia nás informovali o možnostiach a podmienkach štúdia v učilišti, o učebných odboroch, o pobyte na internáte. Zodpovedali rodičom a žiakom na otázky ohľadom štúdia. Vyzvali žiakov, aby mali jasný cieľ v živote a aby sa zamysleli nad svojou budúcnosťou. Zdôraznili, že výučný list, ktorý získajú po absolvovaní trojročného štúdia v príslušnom odbore, im určite pomôže nájsť si v budúcnosti prácu a aj lepšie platenú prácu.

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=16