Olympiáda v anglickom jazyku

Školské kolo Olympiády v anglickom jazyku sa konalo dňa 21.-22.11.2017. Zúčastnili sa ho 7  žiaci v kategórii 1A-mladší žiaci, čiže ročníky V.,VI. a VII., nakoľko bol z uvedenej kategórie o túto súťaž väčší záujem. Išlo o týchto žiakov:

1. Tomáš Jurko (VI.A)
  2. Marek Balun (VI.A)
  3. Samuel Plančár (VI.B)
  4. Marcela Šatná (VI.B)
  5. Martin Klaček (VII.A)
  6. Sebastian Popel (VII.A)
  7. Frederika Rozmanová (VII.B)

Žiaci plnili 6 úloh: gramatický test, slovnú zásobu, čítanie, posluch,“ role play“ a obrázkový príbeh. Žiaci preukázali  priemerné vedomosti. V gramatickom teste dosiahli slabšie výsledky, v posluchu a tvorení jednoduchého  príbehu podľa obrázku dosiahli lepšie výsledky. Dobrú slovnú zásobu preukázal  Martin Klaček, žiak VII.A triedy, ktorý nakoniec v súťaži získal 1. miesto. Nedosiahol však minimálny počet bodov 52,5, čím by sa stal úspešným riešiteľom tejto súťaže. Do obvodného kola tohto roku nepostúpi žiaden zo súťažiacich.

Vyhodnotenie:

1. miesto – Martin Klaček (20 b)
  2. miesto – Samuel Plančár (17 b) a Marcela Šatná (17 b)
  3. miesto – Frederika Rozmanová (16,5 b)
  4. miesto – Tomáš Jurko (14 b)
  5. miesto – Marek Balun (12,5 b)
  6. miesto – Sebastian Popel (8 b)

Vzhľadom k tomu, že úlohy boli náročné, žiaci ich zvládli na priemernej úrovni. Aj keď všetci zúčastnení sa snažili dostať zo seba maximum, stále majú rezervy v anglickom jazyku, hlavne v komunikácii, ale aj v gramatike a slovnej zásobe. Žiaci boli na to upozornení s tým, aby sa neustále zdokonaľovali, dopĺňali si vedomosti a neustále sa zlepšovali. V budúcnosti, resp. vo vyšších ročníkoch na podobných súťažiach by sa tak mohli lepšie prezentovať a možno aj reprezentovať našu školu.