Nebojme sa slovenčiny

Cieľom podujatia bolo zistiť úroveň vedomostí, a ich následnej prezentácie žiakmi, z predmetu slovenský jazyk a literatúra. Pre žiakov boli vytvorené testy, ktoré predstavovali súhrn polročného učiva z tohto predmetu. Preukázané vedomosti boli nanajvýš uspokojivé, hoci ak by žiaci pokračovali vo vzdelávaní aj v domácom prostredí ich vedomosti by boli ešte lepšie. Keďže žiaci pochádzajú zo sociálne znevýhodneného prostredia, v ktorom je preferovaný rómsky jazyk, pre možnosť upevňovania slovenského jazyka zostáva ťažisko v školskom prostredí. V podmienkach súťaže zároveň žiaci preukázali schopnosť skupinovej tímovej práce a jej cieľom bol aj monitoring vedomostnej úrovne z tohto predmetu v jednotlivých ročníkoch. Zapojili sa všetci prítomní žiaci v jednotlivých triedach. Triedy boli odmenené 7.12.2017 diplomami s pochvalným uznaním za celkové umiestnenie, ktoré si prebrali ich zástupcovia, a všetci žiaci boli odmenení malou vecnou odmenou a sladkosťami.

Vyhodnotenie výsledkov podujatia:

7.ročník  /maximálny počet bodov 30/

7.C / 9 žiakov/- 5 žiakov získalo 30 bodov, 1 žiak 29 bodov, 1 žiak 27 bodov, 1 žiak 20 bodov, 1 žiak 16 bodov

8. ročník /maximálny počet bodov 34/

8.C / 7 žiakov/- 1 žiak získal 27 bodov, 2 žiaci 22 bodov 1 žiak 20 bodov, 1 žiak 16 bodov, 1 žiak 9 bodov, 1 žiak 8 bodov

9. ročník / maximálny počet bodov 38/

9.C / 5 žiaci/- 4 žiaci získali 38 bodov, 1 žiak 37bodov, 1 žiak 34 bodov