Školský výlet na južnom Slovensku

Bol koniec mája a my sme strávili dva krásne dni školského výletu na južnom Slovensku. Naša prvá zastávka bola v dedine Háj. Lesným chodníkom sme prešli popri Hájskom potoku, kde sme obdivovali nádherné vodopády a okolitú prírodu krasovej tiesňavy. Po krátkej turistike sme zamierili k soche anjela, rekvizite z amerického filmu Za nepriateľskou líniou, týčiacej sa na kopci nad dedinou. Po príchode k nej nás zaujala jej veľkosť a majestátnosť. Urobili sme si zopár fotografií a popritom sme obdivovali nádherný výhľad na široké okolie s Turnianskym hradom. Popoludní naša trasa smerovala do Ochtinskej aragonitovej jaskyne, ktorá sa nachádza v Slovenskom rudohorí. Táto jaskyňa vyniká nádhernou aragonitovou výzdobou, svojráznym vznikom a vývojom podzemných priestorov. Po prehliadke jaskyne sme sa presunuli do Krásnohorskej Dlhej Lúky, kde nás čakalo ubytovanie, pikantná večera a obrovské ihrisko. Na druhý deň sme sa hneď po raňajkách vybrali do neďalekého sídla rodu Andrássyovcov, Betliara. Kaštieľ nás očaril peknými priestormi, historickým nábytkom, zbierkami obrazov, porcelánu, keramiky, ale aj množstvom poľovníckych trofejí či obrovskou knižnicou. Po prehliadke kaštieľa naše kroky smerovali do parku s fontánami, vodopádom a rybníkom. Nachádzajú sa tam rastlinné druhy z celého sveta. Po chutnom obede v neďalekom penzióne sme náš výlet ukončili v AquCity v Poprade. Do sýtosti sme si užili rôzne atrakcie, bazény a tobogany. Na tento výlet plný pekných zážitkov budeme ešte dlho spomínať.

Juliána Kopčíková a žiaci VII. A, VIII. A, B

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=43