Exkurzia v Levoči

27.3. Exkurzia do jedného z najkrajších historických miest na Slovensku - do Levoče, priniesla zaujímavé informácie a poznatky z histórie žiakom 7.a 8. ročníka. Navštívili sme historické centrum, v ktorom sme si pozreli najprv okolie: renesančné domy, známu klietku hanby aj zvyšky mestských hradieb. Potom naše kroky viedli do renesančnej radnice, kde prebiehali súdy, voľby, ale aj rozsudky smrti. Žiakov zaujali aj mučiace nástroje. Súčasťou expozície bola aj prehliadka Levoče v čase po vzniku Československej republiky. Žiaci si zakúpili aj pamiatkové predmety, pohľadnice, magnetky. Nasledovala cesta za azda najvýznamnejšou a jedinečnou pamiatkou, a tou je Chrám svätého Jakuba so svojimi 11 gotickými a renesančnými krídlovými oltármi, vrátane najvyššieho dreveného gotického oltára na svete. Poslednou zastávkou našej prehliadky bola Mariánska hora, ktorá je jedným z najstarších a najznámejších pútnických miest. Tento deň nás veľmi obohatil a odchádzali sme plní pozitívnych zážitkov.