Beseda so spisovateľkou

Gabriela Futová je jednou z najznámejších súčasných detských spisovateliek. Naši žiaci jej knihy veľmi dobre poznajú, radi ich čítajú a svojím humorom je im autorka blízka. Tak sme sa rozhodli, že urobíme našim žiakom radosť a pozvali sme ju na besedu. Takmer šesťdesiat žiakov sa zodpovedne pripravovalo na stretnutie. Veľa zvedavých otázok prekvapilo aj samotnú autorku a žiaci sa tak mohli dozvedieť  niečo z jej tvorby, ale aj o jej láske k zvieratám. Atmosféra bola skutočne príjemná a autorka prekvapila svojou bezprostrednosťou. Všetkých prítomných dokázala rozosmiať a zaujať nevšednými zážitkami. Na konci besedy si mohli žiaci zakúpiť jej knihy, ktoré im aj sama podpísala. A čo odkázala  žiakom? Aby sa nevzdávali svojich snov a išli za svojím cieľom.

Fotografie k článku nájdete tu: http://zschnv.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=67