Kúzelná fyzika

Dňa 10. 4. 2019 sme mali možnosť zúčastniť sa v našej škole programu pod názvom Kúzelná fyzika. Niektorí žiaci si mysleli, že to bude o vzorcoch a výpočtoch. No boli sme milo prekvapení pásmom experimentov. Zaujímavým spôsobom nám boli priblížené viaceré fyzikálne javy a ich využitie v bežnom živote. Dozvedeli sme sa, čo je to gyroskop, ako fungovali prvé fontány, ako môžeme využiť magnety inde ako na chladničke, ako sa miešajú farby. Vyskladali sme paletu farieb dúhy, spoznali sme inteligentnú plastelínu a vytvorili sme hodiny pomocou piesku, vody a medu. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavých informácií, ktoré príjemne oživili vyučovanie a prijali by sme častejšie takéto nevšedné hodiny fyziky.

Juliána Kopčíková, IX. A